Havai Fişek Ateşleme Kablosu

Havai fişek ateşleme kablosu, dikkatli ve uzman bir şekilde kullanılmalıdır. Profesyonel piroteknik ekipleri, güvenlik protokollerine uymak ve yangın veya yaralanma riskini en aza indirmek için kabloyu doğru bir şekilde kullanmalıdır. Ayrıca kullanılan piroteknik ürünün mevcut kullanım ve güvenlik talimatları aynı şekilde uygulanması zorunludur.

Ürün Açıklaması

Havai fişek ateşleme kablosu, havai fişeklerin güvenli bir şekilde ateşlenmesini sağlamak için kullanılan bir tür ateşleme mekanizmasıdır. Bu kablonun temel işlevi, ateşleme işlemi sırasında kullanıcıya uzakta durarak, havai fişekleri kontrol edebilmesini sağlamaktır. Ateşleme kablosu tek kullanımlıktır. İkinci ateşleme için yeni bir ateşleme kablosuna ihtiyacınız olacaktır.

Havai fişek ateşleme kablosu, havai fişeklerin patlamasını tetikleyen ateşleme maddesi ile kaplı bir kablodan oluşur. Kablonun diğer ucunu bir ateşleme sistemi bağlı olması gerekmektedir. Kullanıcı, bu sistemi aktif ederek havai fişeği ateşlemeyi sağlar.

Kablonun diğer ucunda ise ateşleme işlemi için kullanılan fitil veya volkanların ateşleme bölgesine bağlantı yapılacak bir başlık bulunur. Bu başlık, havai fişek ve volkanların güvenli bir şekilde bağlantı kurmasını sağlar.

Havai fişek ateşleme kablosu, kullanıcının havai fişeği uzaktan kontrol etmesini sağlayarak güvenliği artırır. Böylece, ateşleme sırasında kullanıcının havai fişeğe yaklaşması veya elle ateşlemeye çalışması gibi tehlikeli durumlar minimize edilmiş olur. Ayrıca volkan ürünlerinde uzaktan ateşleme yaparak birden çok volkanın aynı anda ateşlemesine imkan sağlamaktadır.

Ürünün güvenli kullanım talimatlarını lütfen dikkatlice okuyunuz.

 • Ürünü canlılardan, yanıcı ve kolayca hasar görebilen yüzeylerden en az 1 metre uzaklığa, düz bir zemine sabitleyiniz.
 • Kablonun ucundaki lambayı bağlamak istediğiniz ürüne sabitleyiniz. Kablonun altındaki metal telleri ateşleme sistemine bağlayınız ve kullanacak olduğunuz ürünün güvenli kullanım talimatında belirtilen mesafeye kadar uzaklaşınız.
 • Ürünü elinizde tutmayınız.
 • Yanlış kullanım sonucunda ciddi yaralanmalara ve yangına sebep olabileceğini unutmayınız.
 • 18 yaşından küçüklerin kullanması yasaktır.
 • Ürünün etki türü ateşleme kablosu ve ateşleme sistemi ile ürünü birbirine bağlayan parçadır.
 • Eğer ürün yanmazsa, 15 dakika bekledikten sonra suyla etkisiz hale getiriniz.

Ürünü kuru bir yerde ateşle temas halinde olmayacak ve yüksek sıcaklığa maruz kalmayacak şekilde muhafaza ediniz.

Paket içeriğinde 1 adet ateşleme kablosu bulunmaktadır.

Ürün paket halinde satılır ve paket halinde satılması tavsiye edilir.

Lütfen güvenlik talimatlarına dikkat ederek ürünü kullanınız ve kullanıcıların güvenliğini sağlamak için gerekli önlemleri alınız.

Bu ürünün fiyatını görebilmek için bayimiz olmalısınız.

Kullanım Talimatları

 1. Pirotenik ürünün (havai fişek, volkan, dinamit vb) ürünlerin manuel ateşlemek için kullanılan kullanım talimatları uygulanılmaya devam edilir.
 2.  Ateşleme kablosunda bulunan turuncu kapağın altındaki ateşleyici bölgesini ürünün ateşleme bölgesine sabitlenir.
 3. Kablonun diğer ucunda bulunan iki ayrı kablo ucu + ve – uçları ateşleme sisteminde bulunan ateşleyici kanalına yerleştirilir.
 4. Ateşleme kumandası ile ateşleme işlemi tetiklenerek ateşleme kablosunun bağlı olduğu piroteknik ürün güvenli ve hızlı bir şekilde kullanılır.

EK GÜVENLİK:  Her türlü olumsuzluklara ve yaşanacak kötü durumlar için ilk yardım çantası, yangın söndürme tüpü gibi hızlı müdahale edebileceğiniz malzemeleri yanınızda bulundurmayı Furkan Havai Fişek olarak tavsiye ederiz.

Ürün Videosu

Ürün videosu yakın zamanda paylaşılacaktır.

Furkan havai fişek olarak, havai fişek ve eğlence aracı olan piroteknik maddelerin satışını toptan ve perakende olarak İstanbul’da bulunan satış mağazamızdan  gerçekleştirmekteyiz. Kalite ve güvenilirliği en üst seviyede tutarak, müşterilerimize en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

HAFTA İÇİ 08:00 - 18:00
CUMARTESİ 08:00 - 17:00

Ürün Grupları

Markalar

© 2023 · furkanhavaifisek.com

Close
Hemen Ara